Pogoda w sobotnie popołudnie zaskoczyła chyba wszystkich! Długo wyczekiwane słońce i wysoka temperatura zachęciły rodziców i ich pociechy do wspólnej zabawy na pikniku, adresowanym specjalnie dla nich w gostyńskiej Zagrodzie Śląskiej.

Dzieci z pewnością nie mogły narzekać na nudę. Od początku o ich dobrą zabawę dbała ekipa z Animo Anima, ze swoim „Festynowym Przedszkolem”. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno miłośnicy sportu, jak i aktywności artystycznych. Jednak to nie wszystko, co przygotowaliśmy dla najmłodszych uczestników pikniku. Główną atrakcją okazał się interaktywny koncert „Fasolkowe psoty”, wykorzystujący znane i lubiane przez dzieci piosenki zespołu Fasolki, do którego utworów bawią się już kolejne pokolenia.

Piknik Rodzinny to dla dzieci także okazja na zaprezentowanie szerszej publiczności swoich umiejętności, zarówno muzycznych, jak i tanecznych. Swoich szans próbowali młodzi wykonawcy z OPP z Mikołowa oraz uczniowie ZS w Wyrach, m.in. zespół taneczny „Black Move”.

Po atrakcjach dla najmłodszych, przyszedł czas na coś dla nieco starszych uczestników zabawy – rodziców. Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był zespół Bartos Band, który uświetnił wieczór największymi przebojami muzyki nie tylko polskiej, ale i światowej w znakomitych aranżacjach z towarzyszeniem saksofonu.

Ciepłe dźwięki płynące ze sceny i radosna atmosfera imprezy tchnęła wiosenny nastrój chyba we wszystkich, którzy postanowili spędzić ten weekend z Domem Kultury.

[nggallery id=229]