“MDK – Mój Dom Kultury” został pozytywnie rozpatrzony w ramach programu Dom Kultury+ Narodowe Centrum Kultury.

Program Dom Kultury+ składa się z II części. Pierwsza zakłada m.in. przeprowadzenie diagnozy identyfikującej zasoby kulturowe społeczności lokalnej oraz wybór od 3 do 7 różnorodnych inicjatyw zgłoszonych przez mieszkańców, które będą realizowane w ramach II części projektu. Dofinansowanie I etapu wynosi 10 000 zł, z kolei na II etap projektu będziemy mogli ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 30 000 zł.


Podsumowanie projektu

Cóż za wspaniały wieczór!

Bardzo dziękujemy wszystkim licznym uczestnikom wernisażu kończącego projekt “MDK – Mój Dom Kultury”. Ogromne gratulacje dla fotografów (Monika Jakubowska, Łukasz Kopański i Piotr Ogłaszewski) oraz 10 uczestniczek warsztatów makramy, które w tajniki tej sztuki wprowadzała instruktorka Sandra Poźniak. Dziękujemy taj ze wszystkim wnioskodawcom oraz uczestnikom pozostałych inicjatyw!

Poniżej fotorelacja z wczorajszej uroczystości (link).
https://www.facebook.com/photo/?fbid=723987219762351&set=pcb.723991216428618

Wernisaż i wystawa jest częścią projektu “MDK – Mój Dom Kultury”.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023

Wernisaż podsumowujący

9 listopada serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy 2 działań w ramach projektu “MDK – Mój Dom Kultury”. Zobaczymy na nim prace uczestników pleneru fotograficznego oraz uczestniczek warsztatów z makramy. Będzie to także okazja do podsumowania całego projektu!

Szczegóły na plakacie.

Realizacja wybranych projektów

Zaczynamy realizację wybranych projektów. Zachęcamy do zapoznania się z tą ofertą. Szczegóły na plakatach, naszym FB oraz bezpośrednio u nas. Zapraszamy!

Projekty zostały wybrane!

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym mieszkańcom, którzy napisali i złożyli swoje pomysły na inicjatywę kulturalną. Wpłynęło do nas w sumie 8 ofert, z których Komisja wyłoniła 5. Projekty będą realizowane od września do połowy listopada 2023 r. Gratulujemy wszystkim kreatywności. Projekty są bardzo ciekawe i różnorodne. Szczegółowe informacje poniżej w tabeli:

Rusza nabór inicjatyw.

Od dzisiaj, tj. 31 maja rusza nabór inicjatyw w naszym projekcie. Szczegóły znajdują się w Regulaminie. Zachęcamy bardzo gorąco wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym projekcie. Możecie razem z nami zrealizować swój pomysł! Czekamy na Was.


Diagnoza zasobów, potrzeb i potencjałów kulturowych


W ramach naszego projektu powstał dokument na bazie przeprowadzonych badań pn. Diagnoza zasobów, potrzeb i potencjałów kulturowych. Diagnoza ta to bardzo ciekawy materiał, którego lekturę polecamy wszystkim zainteresowanym naszą gmina mieszkańców. Dokument pozwala m.in. zapoznać się z wynikami badań oraz tym w jaki sposób sami postrzegamy naszą gminę.


Spotkania

Rozkręca się nasz projekt MDK – Mój Dom Kultury. Tym razem zapraszamy na otwarte spotkania z Wami – Mieszkańcami Gminy Wyry, podczas których porozmawiamy m.in. o:
– zasobach, potrzebach i potencjałach Gostyni i Wyr
– przedstawimy program DK+ Inicjatywy Lokalne i możliwości uzyskania dofinansowania na realizację własnej inicjatywy.
Pierwsze spotkanie już 30 marca, które dedykowane jest młodzieży!
Drugie otwarte dla wszystkich dorosłych zainteresowanych 12 kwietnia! Szczegóły na plakatach!


Ankieta dla rodzin

Dom Kultury w Gostyni szuka nowych pomysłów na zajęcia / działania / aktywności. Będziemy wdzięczni za uzupełnienie ankiety, która pomoże nam rozbudować ofertę zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Ankieta skierowana jest do rodzin z dziećmi w różnym wieku. 
Badanie to jest częścią projektu „MDK – Mój Dom Kultury”, który realizujemy w ramach Programu Dom Kultury+ Narodowego Centrum Kultury.

Kliknij w poniższy obrazek, by przejść do ankiety.