Nauka gry na instrumencie (gitara)

  • Wiek: bez ograniczeń wiekowych
  • Poniedziałek i piątek, sala nr 5 i sala Rancho, 10.00 – 20.00
  • Odpłatność: 100zł/msc
  • Grupa: 3 osoby
  • Tel. do prowadzącej: 796 258 369

PIERWSZE ZAJĘCIA: 02.10.2020r

Dom Kultury w Gostyni serdecznie zaprasza na zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży. W placówce dostosujemy metody nauczania do indywidualnych potrzeb każdego z dziecka. Celem zajęć jest rozwijanie zdolności muzycznych dzieci, rozwijanie twórczego myślenia oraz przygotowanie ich do dalszej edukacji muzycznej. Nasza oferta skierowana zarówno do dzieci, jak i młodzieży, które podczas zajęć pragną zadbać o swój ogólny rozwój muzyczny. Podczas sesji umuzykalniających uczeń zyskuje umiejętność czytania nut, poznaje podstawowe zagadnienia i terminy muzyczne, rozwija swoje wyczucie rytmu i słuch muzyczny, zyskuje podstawowe umiejętności ze śpiewu i gry na instrumentach. Głównym założeniem zajęć jest ukształtowanie pozytywnej motywacji do muzyki, zapewnienie bezpośredniego kontaktu z muzyką w formie różnorodnej działalności muzycznej. W naszej ofercie między innymi:

  • Nauka gry na gitarze – udowodniono, że granie na gitarze znacząco wpływa na rozwój dziecka. Poprawia przyswajanie języków obcych, poprawia nastrój, rozwija kreatywność i uczy logicznego myślenia. Dzieci grające na tym instrumencie osiągają lepsze wyniki podczas nauki w szkole.

ProwadzącaKatarzyna Urbaniak–Wojtala – studiowała na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunkach śpiew solowy oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych oraz na wydziale pedagogicznym na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk muzycznych. Pedagog i muzyk z dużym doświadczeniem i wieloma sukcesami muzycznymi w pracy z dziećmi na poziomie wojewódzkim, powiatowym i lokalnym. Od 10 lat pracuje na stanowisku nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej oraz przez 10 lat prowadziła własną działalność w zakresie nauki śpiewu, prowadzenia zespołów wokalnych i chórów oraz nauki gry na instrumentach. Jako samodzielny muzyk brała udział w wielu projektach w kraju i za granicą.