Nauka gry na gitarze klasycznej

  • Wiek: bez ograniczeń wiekowych
  • Lekcje indywidualne
  • Wtorek, mała sala, godziny do ustalenia z prowadzącym
  • Odpłatność: 200zł/msc

Dom Kultury w Gostyni serdecznie zaprasza na zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży. W placówce dostosujemy metody nauczania do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Celem zajęć jest rozwijanie zdolności muzycznych dzieci, rozwijanie twórczego myślenia oraz przygotowanie ich do dalszej edukacji muzycznej. Nasza oferta skierowana zarówno do dzieci, jak i młodzieży, które podczas zajęć pragną zadbać o swój ogólny rozwój muzyczny. Podczas sesji umuzykalniających uczeń zyskuje umiejętność czytania nut, poznaje podstawowe zagadnienia i terminy muzyczne, rozwija swoje wyczucie rytmu i słuch muzyczny, zyskuje podstawowe umiejętności ze śpiewu i gry na instrumentach. Głównym założeniem zajęć jest ukształtowanie pozytywnej motywacji do muzyki, zapewnienie bezpośredniego kontaktu z muzyką w formie różnorodnej działalności muzycznej. W naszej ofercie między innymi:

  • Nauka gry na gitarze – udowodniono, że granie na gitarze znacząco wpływa na rozwój dziecka. Poprawia przyswajanie języków obcych, poprawia nastrój, rozwija kreatywność i uczy logicznego myślenia. Dzieci grające na tym instrumencie osiągają lepsze wyniki podczas nauki w szkole.

ProwadzącyMichał Laksa – gitarzysta, basista, kompozytor, autor tekstów, założyciel i współzałożyciel zespołów muzycznych, między innymi takich jak SAMI czy 032 band. Ponadto od lat wspiera i promuję artystów niepełnosprawnych. Kabaret Drzewo A Gada oraz Absurdalny Kabaret nad którymi czuwa to nietuzinkowe i wyjątkowe pod każdym względem zespoły utalentowanych ludzi, które gorąco wspiera. Jako muzyk ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie sceniczne grając na wielu scenach w Polsce i w Europie.