Kultura umożliwia rozkwit najpiękniejszych zdolności człowieka
Johann Gottfried Herder

Jesteśmy instytucją kultury powstałą z inicjatywy Urzędu Gminy Wyry w 1991 roku. Działamy na rzecz mieszkańców Gminy oraz regionu.
Do naszych zadań należy zarówno organizacja wydarzeń kulturalnych jak i sportowo-rekreacyjnych w Gminie Wyry.
Jednym z naszych celów jest odkrywanie i rozwijanie pasji i zdolności naszych mieszkańców, poprzez organizowanie różnorakich zajęć i warsztatów. Staramy się wychodzić na przeciw potrzebom mieszkańców, dlatego nieustannie poszukujemy nowych pomysłów i inspiracji.
Drugim naszym celem jest tworzenie płaszczyzny do integracji, animacji oraz współpracy przy różnych inicjatywach. Organizujemy nie tylko rajdy rodzinne, festyny czy turnieje, ale również zapraszamy do siebie teatry, zespoły muzyczne czy kabarety. Naszą ofertę pragniemy nieustannie poszerzać i uatrakcyjniać.
Trzecim celem jest promowanie dziedzictwa i historii naszej Gminy. Chcemy pokazywać nieodkryte zakamarki naszej historii.
Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury zrealizowaliśmy projekt „Gmina Wyry. Znane miejsca nieznane historie” udało nam się pokazać mały skrawek tej historii. Mamy nadzieję, że to początek nowych odkryć.
Pragniemy by nasza działalność przyczyniała się do rozwoju młodych ludzi pokazując im ciekawe formy aktywności oraz ukazywała im samym ich potencjał, który często jest nieodkryty. Dorosłym oraz seniorom chcemy zaproponować ofertę, która pozwoli zaspokoić potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze, jak i potrzebie integracji sąsiedzkiej.
Jesteśmy, tworzymy i rozwijamy się dla Was! Twórzcie razem z nami wspólną historię Gminy!

Zespół Domu Kultury w Gostyni