Muzyczne Lato to projekt domu kultury, który otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Kultura-Interwencje. Edycja 2023 w wysokości 10 440,00 zł.

Niniejsze zadanie ma na celu podniesienie poziomu kompetencji kulturowych mieszkańców gminy Wyry oraz mieszkańców okolicznych miejscowości poprzez uczestnictwo w cyklu koncertów. Na cykl będą składać się z 3 bezpłatne koncerty (5 projektów muzycznych) różnych wykonawców prezentujących odmienne gatunki muzyczne i poruszających się w różnorakich tradycjach muzycznych:

  1. Kulisz 4 Rock&Roll – bluess/rock oraz Marek “Makaron” Motyka (blues) – 8.07.2023 r.
  2. Lalu Slavicka – muzyka alternatywna – 22.07.2023 r.
  3. Ragnar Ólafsson – Islandia / singer-songwriter oraz Szymon Babuchowski i Paweł Węgier w projekcie “Chris Rea po polsku”. – 25.08.2023 r.

Koncerty odbywać się będą na scenie plenerowej Domu Kultury, tzw. Zagrodzie Śląskiej lub w sali widowiskowej domu kultury. Różnorodny dobór artystów pozwoli na znaczące poszerzenie i uatrakcyjnienie dotychczasowej oferty kulturalnej Domu Kultury w Gostyni


W sobotę odbył się pierwszy koncert z cyklu “Muzyczne lato”. Było wspaniale! Świetna muzyka, entuzjastyczna publiczność i wyjątkowi artyści na naszej plenerowej scenie.


Na początek weekendu jeszcze jedno koncertowe wspomnienie. Tym razem w roli głównej Lalu Slavicka i Bashi Bishi. Koncert odbył się 22 lipca. Było wspaniale!


Dziękujemy Ragnar Ólafsson – Icelandic Musician i Chris Rea po polsku, za wczorajsze koncerty w Zagrodzie Śląskiej, a także wszystkim gościom za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery. Ten wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci.