ORKIESTRA ZAGRAŁA PO ŚLĄSKU

12 stycznia w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie po raz 22. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku grano NA RATUNEK, w celu zakupu specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.  

Dom Kultury w Gostyni wraz z Urzędem Gminy Wyry zorganizował z rozmachem finał WOŚP po śląsku. Bogaty program artystyczny uroczyście otworzyły dźwięki ORKIESTRY DĘTEJ Tauron Wytwarzanie Odział Łaziska Górne pod kierunkiem Bogusława Plichty. Następnie na scenie pojawili się najmłodsi uczestnicy koncertu – WESOŁE ŚNIEŻYNKI z Przedszkola w Gostyni, prowadzone przez Teresę Czempas. Ten sam pedagog, we współpracy z Rudolfem Szaforzem, przygotował repertuar kolejnych młodych adeptów sceny – zespołu folklorystycznego MALI GOSTYNIANIE. W kolejnej orkiestrowej odsłonie przyszedł czas na akcent kulinarno-kabaretowy w wykonaniu gwiazdy Telewizji Silesia – REMIGIUSZA RĄCZKI, serwującego – związane ze śląskim smakiem – pyszne i pożywne langosze. W sentymentalną podróż po regionie publiczność zabrali CHOPCY Z ŁAZISK. Kolejny występ na scenie odnotowała również grupa taneczna DK Gostyń – SCHOCO DANCE, prowadzona przez Jarosława Tomczewskiego. Artystą, który dał wytchnienie muzyce był JERZY CIURLOK, kultowy już Ecik z Kabaretu Masztalscy. Swoim krótkim, ale niezwykle treściwym w dowcipy programie nie dał jednak wytchnienia publiczności zanoszącej się śmiechem. Na zakończenie intensywnego orkiestrowego repertuaru po śląsku wystąpiły popularne artystki związane z Telewizją Silesia: KOLA I JULA oraz CLAUDIA & KASIA CHWOŁKA. Tradycyjnym zwieńczeniem finału WOŚP jest „Światełko do nieba”, które w Gostyni przybrało formę solidnego pokazu pirotechnicznego. Pomiędzy występami artystów, prowadzący całą imprezę MIROSŁAW RIEDEL z TVS niezwykle skutecznie prowadził orkiestrowe licytacje ufundowanych upominków.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom:
Bankowi Spółdzielczemu w Tychach
firmie Noma Tools z Wyr
firmie Mavi Area Squash & Fitness z Łazisk Górnych
KWK Bolesław Śmiały
Państwu Lidii i Krzysztofowi Koczar z Gostyni
Klubowi Kobiet Aktywnych z Wyr
Urzędowi Gminy Wyry

Tłumnie gromadząca się publiczność, hojnie wypełniająca orkiestrowe puszki, wyraźnie została zainteresowana przygotowaną propozycją na niedzielne popołudnie. WOŚP po śląsku w Gostyni dodał do konta bankowego 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sumę 2591,50. Tym samym zajęliśmy II miejsce w mikołowskim sztabie WOŚP.

Serdecznie DZIĘKUJEMY!
WOSP-prasa_1

[nggallery id=85]