2 grudnia w sali Domu Kultury w Gostyni odbyło się spotkanie z Ewą Wachowicz, polską producentką i  dziennikarką telewizyjną, Miss Polonia 1992, rzecznikiem  prasowym rządu w latach 1993-1995, autorką książek poświęconych przepisom kulinarnym. W spotkaniu udział wzięło 208 mieszkańców gminy Wyry.

Pani Ewa odpowiadała na pytania zadawane jej z sali, a dotyczyły one między innymi tego: jak doszła do kariery? co robić aby zachować zgrabną sylwetkę? jak na co dzień zdrowo się odżywiać? jakie są jej ulubione potrawy wigilijne?

Pani Wachowicz podkreślała znaczenie aktywnego trybu życia, a ponadto udzieliła odpowiedzi na konkretne pytania dotyczące pieczenia i gotowania. Jako autorka czterech książek kulinarnych rozdała autografy dla ich nabywców oraz bardzo chętnie pozwała do pamiątkowych zdjęć.

Panie z Klubu Kobiet Aktywnych przygotowały pierniczki i ciasteczka głównie z przepisów Pani Ewy, którymi  częstowały  uczestników spotkania. Ponadto przeprowadzony został konkurs o tematyce dotyczącej zdrowego odżywiania. Osoby biorące udział w konkursie zostały obdarowane symbolicznymi nagrodami.

Patronat nad spotkaniem objęła TV Mikołów, obecna była również lokalna prasa, tj. redaktor „Echa”, gazety samorządowej „Wicie” oraz „Naszej Gazety”.

Wieczór upłynął  w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Spotkanie z Ewą Wachowicz wieńczy projekt grantowy „Aktywnie i zdrowo” w ramach konkursu Działaj lokalnie 2013, Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Forum Młodzieży Samorządowej.

[nggallery id=82]