11 marca br. w godzinach wieczornych mieszkańcy Wyr i Gostyni mieli okazję uczestniczyć w Spotkaniu z Kulturą. Na scenie Domu Kultury została wystawiona sztuka teatralna pt. „Separacja”.

Farsa Mariusza Marczyka opowiadała o małżeństwie z wieloletnim stażem – Joannie i Patryku, którzy postanowili podsumować swój dotychczasowy związek. Słowne przepychanki małżonków doprowadziły do tytułowej separacji. Komedia nieporozumień, intryg, błyskotliwych dialogów rozbawiła publiczność. W przerwie spektaklu dla uczestników wydarzenia przygotowano słodki poczęstunek. Ponadto uczestniczki Programu Aktywności Lokalnej częstowały gości kolorowymi kanapkami.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Dom Kultury w Gostyni oraz Centrum Społecznego Rozwoju w ramach Projektu Lepsza Przyszłość współfinansowanego  ze środków Unii Europejskiej.

Jest nam bardzo miło, ponieważ wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszej gminy oraz okolicznych miejscowości. Przyjemnie było spędzić wieczór na wspólnej zabawie. Dziękujemy wszystkim obecnym. Mamy nadzieję, że w przyszłości odbędzie się więcej kulturalnych spotkań z tak wysoką frekwencją.

Monika Malcharek