Dom Kultury w Gostyni zaprasza wszystkie chętne dzieci w wieku od 8 do 14 lat na wakacyjne warsztaty oraz wyjazdy. Zajęcia będą odbywać się w reżimie sanitarnym – ilośc miejsc ograniczona.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

29 czerwca (wtorek),  na WARSZTATACH Z CZEKOLADY będziecie mieli okazję stworzyć swoją autorską wersję tej popularnej słodkiej przekąski. Dowiedzieć się wielu faktów i mitów na jej temat oraz wykonacie oryginalne opakowanie, w którym umieścicie swoje czekoladowe dzieła sztuki.
To jednak nie koniec atrakcji. W przerwie nauczycie się kilku sztuczek kuglarskich, a następnie przystąpicie do budowy wielkiego smoka z recyklingu, który stanie się letnią atrakcją  Domu Kultury.
(zajęcia odbywać się będą w godzinach od 10.00 do 14.00)

01.07.2021 (czwartek), spędzicie dzień w OGRODZIE BOTANICZNYM w Mikołowie, gdzie przy urokach przyrody zagramy w grę terenową, a następnie na ognisku upieczecie pyszne kiełbaski. W drodze powrotnej zajrzymy do zagrody NIEZŁE ZIÓŁKA na pyszną lemoniadę i naturalne lody.
(zajęcia odbywać się będą w godzinach od 10.00 do 14.00)

06.07.2021 (wtorek), WARSZTATY ZDOBIENIA TOREB lub PLECACZKÓW. Na tych zajęciach za pomocą specjalnych, niespieralnych farb stworzycie spersonalizowane, oryginalne torby lub plecaczki, które będziecie mogli wykorzystać podczas nadchodzących wakacji. Dodatkową atrakcją tego dnia będzie budowa olbrzymiego smoka z recyklingu.(zajęcia odbywać się będą w godzinach od 10.00 do 14.00)

08.07.2021 (czwartek), wyruszymy do krainy miodem płynącej zwanej APILANDIĄ, gdzie  dzięki ciekawej ekspozycji usytuowanej w zabytkowych podziemiach poznacie tajniki tworzenia miodu oraz jego historię. Następnie weźmiecie udział w warsztatach tworzenia m.in. świec woskowych, poznacie pracę pszczelarza oraz zdegustujecie różne rodzaje miodów oraz produktów pszczelich.
( wycieczka trwać będzie  w godzinach od 7.30 do 14.00)

13.07.2021 (wtorek),  zabierzemy Was do PARKU „W DECHE”.  Tutaj będziecie mogli zabawić się na całego! Zdobywając gigantycznego 13 – metrowego goryla, stając się kapitanem statku czy błądząc po labiryncie. To tylko nieliczne z atrakcji jakie ma dla Was to ciekawe miejsce, a wszystko to na świeżym powietrzu!
(wycieczka trwać będzie w godzinach od 9.00 do 14.00)

15.07.2021 (czwartek),  SZYNDZIELNIA  to szczyt w Beskidzie Śląskim gdzie zabierze Was kolej gondolowa, która już na początku podróży dostarczy niezapomnianych wrażeń wznosząc się na wysokość 1810 m. n.p.m!  Z wieży widokowej usytuowanej na szczycie będziecie mogli  dodatkowo podziwiać, wspaniałe widoki, a w górnej stacji zobaczycie ciekawą ekspozycję historycznych wagoników. Dodatkową atrakcją tej wycieczki będzie wizyta w najbardziej ulubionej przez dzieci restauracji. : ) 
( wycieczka trwać będzie w godzinach od 9.00 do 14.00)