Chcesz nauczyć się jak złożyć PIT przez Internet, zrobić zakupy przez Allegro, zapisać dziecko do szkoły, znaleźć najlepszą ofertę pracy, czy wybrać lokatę bankową? Gmina Wyry zaprasza na bezpłatne szkolenia w ramach projektu „eMocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”.

W ramach projektu współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014 -2020 dla 160 mieszkańców naszej gminy zostaną zorganizowane praktyczne warsztaty w następujących obszarach tematycznych: praca i rozwój zawodowy, relacje z bliskimi, edukacja, odpoczynek i hobby, zdrowie, finanse, religia i potrzeby duchowe, sprawy codzienne oraz zaangażowanie obywatelskie.

Dodatkowo istnieje możliwość wzięcia udziału w module podstawowym pt.: „Pierwsze kroki z komputerem”, który dedykowany jest osobom rozpoczynającym naukę obsługi komputera i Internetu. Po jego ukończeniu uczestnicy będą wiedzieć, jak m.in.:

  • prawidłowo włączyć i wyłączyć komputer,
  • sprawnie posługiwać się myszką, klawiaturą, drukarką,
  • posługiwać się systemem operacyjnym w podstawowym zakresie: np. uruchomić program, zapisać i odczytać plik,
  • za pomocą wyszukiwarki wyszukiwać podstawowe informacje w Internecie oraz  je zapisać
  • prawidłowo podłączyć i odłączyć dysk wymienny,
  • założyć skrzynkę pocztową i odebrać pocztę, zapoznać się z treścią e-maila, odpowiedzieć na niego, wysłać e-mail,
  • określić najważniejsze zagrożenia związane z korzystaniem z sieci Internet.

Po przejściu przez  „Pierwsze kroki z komputerem” uczestnicy/uczestniczki będą mogli dalej się szkolić w projekcie „e-Mocni” z wybranych przez siebie obszarów tematycznych.

Każde szkolenie będzie prowadzone w grupach 6-8 osobowych, w terminie i miejscu ustalonym z uczestnikami/uczestniczkami projektu. Pierwsze warsztaty odbędą się we wrześniu br. Zajęcia będą organizowane w Zespole Szkół  w Wyrach i Zespole Szkół w Gostyni.

Każdy uczestnik/uczestniczka projektu musi przejść cykl szkoleń z min. 3 obszarów tematycznych.

Szczegóły znajdziesz tutaj:
https://wyry.pl/kultura-sport-wypoczynek/kalendarz-imprez/imprezy-kulturalne/rekrutacja-do-projektu-e-mocni/