Robotyka

Na zajęciach projektujemy i budujemy proste programowalne roboty z wykorzystaniem silników, czujników, przekładni kół, osi itp. Warsztaty, choć sprzyjają pracy w grupach, pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów. Dodatkowe, aktywne formy nauki pozwalają lepiej zrozumieć matematykę, informatykę, technikę, dlatego dzięki warsztatom z robotyki uczniowie lepiej radzą sobie z codziennymi lekcjami. Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawia dzieciom wiele satysfakcji i radości oraz umacnia ich wiarę we własne możliwości.

 

 


Capoeira

To brazylijska sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Istotą capoeira są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków. Capoeira spośród innych sztuk walki wyróżnia się dynamizmem i taneczną płynnością. Niewiele jest statycznych pozycji, dużo natomiast zamaszystych kopnięć i podcięć. Ciosy przeciwnika blokuje się bardzo rzadko, zamiast tego capoeira oferuje wiele uników i przejść.

 

Grafika artystyczna

Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami oraz dzisiejszymi możliwościami grafiki warsztatowej w teorii i w praktyce. Będzie to monotypia / druk wypukły/ linoryt/ suchoryt. Każdy będzie miał okazję stworzyć własną kompozycję/ pracę graficzną.
* Pierwsze spotkania (w zależności od grupy wiekowej dzieci) będą polegały na zapoznaniu z materią grafiki – zaczynając od prostych ćwiczeń z monotypii będziemy przechodzić do bardziej zaawansowanych form odbitki: suchej igły, druku wypukłego, linorytu.
 * Zajęcia będą prowadzone w odniesieniu do pory roku, bieżących wydarzeń oraz świąt.
 * Wstępne ćwiczenia będą poświęcone tematyce jesieni:  wykorzystamy możliwości tak zwanej matrycy naturalnej, którą stanowią np. liście drzew. Zrealizujemy również autorskie witraże na płytkach pleksi, by zapoznać się z techniką monotypii oraz suchej igły.
 *Zimą – w technice linorytu wykonamy klasyczne odbitki ale również odbitki na materiałach i płótnach – w ten sposób można stworzyć własny druk na serwetce, koszulce lub torbie.

 

 

Studio filmów animowanych

W trakcie warsztatów każdy uczestnik weźmie udział w procesie tworzenia własnego filmu animowanego. Od samego pomysłu po wykonanie filmowych zdjęć. Praca zacznie się od stworzenia filmowej historii, napisania scenariusza raz wykonania storyboardu. Następnie uczestnicy zaprojektują oraz własnoręcznie wykonają scenografię i bohaterów filmu. Wcielając się w rolę scenarzysty, reżysera, scenografa, operatora filmowego, animatora itd. uczestnicy zakosztują pracy na planie filmowym. Animacja poklatkowa to seria zdjęć zawierająca poszczególne fazy ruchu postaci lub przedmiotów. Jest techniką, która sprawia, że ręcznie operowany nieruchomy obiekt wygląda na poruszający się, to trochę jak magia.
Animator – tak nazywa się osobę odpowiedzialną za przygotowanie animacji – w celu zrobienia zdjęcia kolejnej klatki nieznacznie przekształca obiekty, tak aby w połączeniu sprawiały one wrażenie płynnego ruchu. Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia, które ożywią wyobraźnię oraz pobudzą kreatywność. Jednocześnie łącząc zabawę i naukę, uczestnicy zapoznają się z podstawowymi pojęciami związanymi z animacją oraz etapami powstawania filmu. To doskonała zabawa, która uczy cierpliwości i pracy w grupie dając zarazem maksimum satysfakcji i radości.

 

 

 

Plastyka

Dla najmłodszych zajęcia plastyki obejmują twórczość plastyczną, łączenie barw w rysunku i malowaniu farbą klejową oraz plakatową, natomiast dla starszych dzieci wzbogacimy techniki i metody plastyczne (szkic, malarstwo, grafika itp.) oraz poszerzymy wiadomości o sztuce.

 

Mama i ja

Mamy spędzą aktywnie czas ze swoją pociechą – ćwiczenia w parach.
Wspólnie przygotujemy poczęstunek.
A może zrobimy dziecku zabawkę z materiału?
Nauczymy się wierszyka i piosenki.
Będziemy grać na instrumentach perkusyjnych.
Zabawimy się w przebieranki.
Namalujemy wspólny obraz palcami.
Pójdziemy na spacer z innymi mamami.
Odwiedzimy różne  miejsca typu : piekarnia, fryzjer, biblioteka , itp.
Dla chętnych zorganizujemy wspólny wyjazd na basen, w góry do teatru lalek.
 Będziemy realizować wasze pomysły i potrzeby jakie wynikną w trakcie.

 

 

 

Muzykowanie

To zajęcia umuzykalniające rozwijające nie tylko podstawową wiedzę o instrumentach i muzyce, ale również pielęgnujące wyobraźnię dziecka i kreatywne myślenie. Podczas zabawy z muzyką i głosem poznamy wiele ciekawych utworów, muzyków a i sami spróbujemy stać się kompozytorami. Śpiew, zabawy ruchowe i radosne muzykowanie – oto co nas czeka!

 

 

 

 

 

Rytmika dla malucha

Zajęcia mają na celu wszechstronny i bezpieczny rozwój ruchowy dzieci, umuzykalnienie oraz wyrobienie właściwych zachowań. Za pomocą ćwiczeń przy muzyce dzieci poznają własne ciało, uczą się prawidłowej postawy oraz nabierają gracji. W najmłodszych grupach prowadzone są również zabawy, dzięki którym dzieci mogą w pozytywny sposób rozładować energię. Zajęcia te to unikatowe połączenie tańca, rytmik i układów cheerleaders.

 

 

 

Street dance

Taniec nowoczesny to wybuchowa mieszanka różnych stylów tanecznych. Na zajęciach będziecie mieli okazję poznać elementy takich tańców jak: new style, jazz, hip-hop, breakdance, disco dance, street jazz, modern jazz oraz dancehall. Celem naszych zajęć jest zainteresowanie uczestników różnorodnymi technikami i pokazanie ich odmian. W choreografiach tworzonych do najpopularniejszych utworów muzyki pop każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia z tańca nowoczesnego dają możliwość wszechstronnego rozwoju. Kształtują poczucie rytmu, pozwalają lepiej poczuć możliwości swojego ciała, poprawiają koordynację.

 

 

 

Kącik kreatywny

Badamy, doświadczamy, tworzymy, projektujemy, ale też gotujemy, pieczemy i nie tylko!