Chór “Zorza” z Gminy Wyry koncertował w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie

W dniach 28.08 – 31.08. 29014r chór „Zorza” z Gminy Wyry (powiat mikołowski) przebywał na lubelszczyźnie. Te cztery ostatnie dni sierpnia poświęciliśmy na warsztaty muzyczne i koncerty. Odwiedzając bardziej i mniej znane miejsca tego regionu koncertowaliśmy propagując różne gatunki muzyki chóralnej oraz naszą Gminę. Występowaliśmy między innymi:

  • w Lublinie w Kaplicy Zamkowej – jednym z najcenniejszych zabytków w Polsce (kaplica pokryta jest rusko-bizantyjskimi freskami z 1418, powstałymi na zamówienie Władysława Jagiełły; posiada fantastyczną akustykę co dla śpiewających i słuchaczy jest niezwykle ważnym elementem) oraz w Kościele pw św. Jakuba
  • w Pałacu – Hotelu w Czyżowie Szlacheckim (na prośbę obsługi hotelu)
  • w sali balowej Pałacu rodu Popielów w Kurozwękach
  • w sali balowej Pałacu Małachowskich w Nałęczowie (zdjęcie 1)
  • w Kościele Farnym w Kazimierzu Dolnym, gdzie śpiewaliśmy podczas mszy św, po której wykonaliśmy koncert pieśni religijnych i śląskich (zdjęcie 2)

Podczas koncertów – ku naszemu miłemu zaskoczeniu –  niektóre wykonywane przez nas pieśni publiczność śpiewała razem z nami a dzieci podskakiwały i klaskały. To była niesamowita uczta dla ducha i nagroda dla nas za czas poświęcany na próby i trud ćwiczeń. Po każdym koncercie podchodziły do nas osoby z publiczności by gratulować i dziękować za wykonanie pieśni, które były im szczególnie bliskie. Ogromną przyjemność sprawiały nam te rozmowy –  dzięki nim wiedzieliśmy, że słuchacze wychodzili z koncertu zadowoleni.

Kolejny sezon artystyczny będzie związany z mającym nastąpić niebawem Jubileuszem  95-lecia istnienia chóru „Zorza”. Uroczysty koncert jubileuszowy został zaplanowany na październik 2015 roku. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej.

Cześć pieśni.

Tekst: Lilianna Czajkowska – dyrygent chóru

Zorza-Lublin2014 Zorza-Lublin2014_2