W tym bardzo trudnym czasie proponujemy chwilę wytchnienia. Zapraszamy na spektakl Teatr Korez “Kolega Mela Gibsona” – świetny monodram w wykonaniu Mirosława Neinerta. Spektakl już 7 kwietnia (czwartek) o godzinie 18.00. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie DK.

Na scenie: Mirosław Neinert
tekst: Tomasz Jachimek
reżyseria: Waldemar Patlewicz
Spektakl został wielokrotnie nagradzany:

  • Nagroda główna na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie
  • Złota Maska 2008 dla Mirosława Neinerta
  • Nagroda aktorska na XII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA 2008 w Tarnowie

„Skandal w teatrze! Znany aktor, Feliks Rzepka, aresztowany! W więziennym stroju opowiada swoją – pełną dramatycznych zwrotów akcji, jakby żywcem wyjętą z filmu sensacyjnego – historię Komisarzowi. Nie ucieka przy tym od eksponowania zalet prawdziwego aktora, bo przecież skromność nie może być cechą scenicznego wyjadacza. A Feliks Rzepka to nie byle kto: przez dwadzieścia pięć lat grał w teatrze Cyrana de Bergerac – z doklejonym nosem co wieczór walczył o miłość Roksany. Teraz w areszcie może jedynie powtarzać rolę z nosem zrobionym z chleba. Ulubieniec publiczności i mediów poznał nawet samego Mela Gibsona – którego zresztą przewyższał i kunsztem aktorskim, i popularnością.

Mirosław Neinert wychodzi na scenę, na której znajduje się tylko taboret i niewielki stolik. Przez półtorej godziny (a bywa, że i dłużej…) pozostawiony sam na sam z widzami, opowiada swoją historię, pełną barwnych anegdot, parodii i plotek na temat kolegów. Spektakl nie pozostawia nawet chwili na wytchnienie, nie daje odpocząć po szaleńczym śmiechu.”