W dniach 826 lipca br. Dom Kultury w Gostyni zorganizował Klub Lato 2013. Przez trzy tygodnie blisko 40 dzieci cieszyło się wakacyjnym słońcem i w aktywny sposób odpoczywało od szkolnych zajęć.

Do tegorocznych atrakcji, opartych na edukacji kulturalnej, należały zajęcia plastyczne, kulinarne, warsztaty japonistyczne, florystyczne oraz gry i zabawy na Zagrodzie Śląskiej. Tradycyjnie Klubowicze uczestniczyli w wyjazdach do Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego „Żabka” w Łaziskach Górnych. Odwiedziliśmy Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, miejscu powstania postaci kultowych już bajek „Bolek i Lolek” oraz „Reksio”. Wybraliśmy się także na Dziki Zachód w Żorach, gdzie wciąż rozbudowywuje swe liczne atrakcje Westernowy Park Rozrywki „Miasteczko Twinpigs”. W ostatnim dniu klubowych wakacji gościliśmy w Warowni Pszczyńskich Rycerzy, poznając kulturę i tradycje średniowiecznych przodków zamieszkujących ziemie śląską.

W ramach Klubu Lato realizowano ponadto program profilaktyczny z serii „Asertywność”, o postawach dzieci wobec współczesnych zagrożeń społecznych.

Dom Kultury serdecznie dziękuje Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wyrach za dofinansowanie zajęć oraz firmie Danone z Bierunia, za ufundowanie produktów spożywczych dla dzieci na czas wakacyjnego wypoczynku.   

Tydzień I

[nggallery id=67]

Tydzień II

[nggallery id=68]

Tydzień III

[nggallery id=69]