Wakacje na półmetku i kolejny Klub Lato już za nami. Przez trzy tygodnie, od 2 do 21 lipca, Dom Kultury w Gostyni dbał o atrakcyjne wypełnienie czasu wakacyjnego 77 dzieciom z naszej gminy. 

   Tegoroczne hasło Zielone wakacje, poza bezpieczeństwem, promowało zdrowy i bliższy naturze tryb życia najmłodszych. W tym celu zorganizowano wyjazdy do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie z przyrodniczą ścieżką edukacyjną oraz Ogrodów Kapiasa w Goczałkowicach-Zdroju.

   Zrealizowano również warsztaty etnologiczne o azjatyckich mandalach – hinduskiej tradycji rysowania na planie koła, zajęcia kulinarne o przyprawach i smakach kuchni azjatyckiej, a także warsztaty plastyczne oraz liczne gry i zabawy. 

   Z myślą o wszystkich dzieciach z gminy zaproszono również aktorów Teatru Śląskiego Lalki i Aktora ATENEUM ze spektaklem lalkowym Czarodziejskie źródełko, które zgromadziło sporą liczbę dziecięcej publiczności.   

   Najmłodszym sporo radości sprawiały wyjazdy na odkryte kąpielisko „Żabka” w Łaziskach Górnych, seans w 3D „Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów” w tyskim kinie oraz wyjątkowo atrakcyjna wycieczka do Miasteczka TWINPIGS – Westernowego Parku Rozrywki w Żorach.

    Organizację Klubu Lato wsparła Fundacja PRO-EKO z Łazisk Górnych, firma DANONE oferująca swe produkty uczestnikom oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

    Sponsorom zaangażowanym w organizację wypoczynku dzieci składamy serdeczne podziękowanie.