Festyn Gminny w dn.18.07.2015 r  rozpoczął się zgodnie z programem pokazem energicznej zumby w wykonaniu Yanelis Salazar Serrano oraz Magdaleny Dyluś. Mimo wielkiego upału dziewczęta zdołały zachęcić do tanecznej zabawy najmłodszych oraz zatańczyć z grupą młodzieży układ choreograficzny.

Dużą dawkę porywającej muzyki zapewnił uczestnikom kolejny zespół  wraz z grupą taneczną. „Fajters” porywał uczestników do wspólnej zabawy w rytmie disco, dance oraz rodzimego folkloru. Swoim talentem i charyzmą sprawili, że zaczęły się pojawiać pierwsze pary taneczne. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla dzieci: dmuchane zjeżdżalnie i tor przeszkód, malowanie twarzy, balony oraz szereg stoisk gastronomicznych typu oscypki, kręcone ziemniaczki, grill itd. Mieszkańcy oczekiwali występu Kabaretu z Konopi, latynoskiej grupy Costa oraz barwnego zespołu Maraquja.

Niestety dobrze zapowiadającą się zabawę zepsuła ogromna nawałnica, która przemieściła się przez stadion w Wyrach. Odpadające konary drzew, silne porywy wiatru, „fruwające namioty wystawiennicze” i duże opady deszczu wpłynęły na decyzję organizatora, aby przerwać zabawę. Całe zdarzenie niosło ze sobą  ogromne niebezpieczeństwo. Uczestnicy jak i wykonawcy i wystawcy potwierdzili skalę zagrożenia opuszczając w popłochu i pośpiechu stadion.

Interwencja strażaków OSP Wyry okazała się niezbędna i bardzo pomocna, za co serdecznie dziękujemy. Na szczęście nikt z obecnych nie ucierpiał.