Tegoroczne Ferie upłynęły pod znakiem zabawy i nauki. Wzięliśmy udział w 4 wycieczkach oraz 2 zajęciach stacjonarnych. 
W pierwszy poniedziałek ferii pojechaliśmy poszaleć na trampoliny, gdzie spędziliśmy ponad 2 godziny. Środę spędziliśmy na filmie Tajni i fajni. Po seansie poznaliśmy poznaliśmy podstawowe zasady gry w kręgle, jak również sami spróbowaliśmy tego niełatwego sportu. Pierwszy tydzień  zakończyliśmy Zimową olimpiadą, podczas której rywalizowaliśmy w różnych dziedzinach. Nim to jednak nastąpiło spotkanie z Panem Policjantem, który opowiedział nam o niełatwej pracy stróżą porządku publicznego.
Drugi tydzień upłynął bardziej edukacyjnie. 
W poniedziałek pojechaliśmy do Górek Małych, gdzie spędziliśmy ponad 3 godziny ucząc się wyrabiania masła i chleba: własnoręcznie robiliśmy masło oraz wyrabialiśmy ciasto i piekliśmy podpłomyki, które następnie zjedliśmy z masłem, miodem lub smalcem. 
W drugą środę ferii udaliśmy się do Ustronia, gdzie poznaliśmy zwyczaje ptaków drapieżnych. Po nauce przyszedł czas na zabawę: mogliśmy poszaleć na jednym z nielicznych miejsc, gdzie leży śnieg: na stoku Czantoria.
Na zakończenie zimowego wypoczynku uczyliśmy się jak zrobić prosty posiłek: pizzę, tosty oraz tortillę, a także jak należy prawidłowo przygotować stół do jedzenia. Po przygotowaniu posiłku skonsumowaliśmy je z wielkim apetytem… 🙂 

[ngg src=”galleries” ids=”380″ display=”basic_thumbnail”]