Nauka gry na instrumencie
Indywidualne lekcje śpiewu

  • Wiek: bez ograniczeń wiekowych
  • Wtorek, środa i piątek
  • Godziny do ustalenia z prowadzącą
  • Odpłatność: 180zł/msc
  • Grupa: zajęcia indywidualne
  • Prowadząca: Katarzyna Urbaniak-Wojtala

Dom Kultury w Gostyni serdecznie zaprasza na zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży. W placówce dostosujemy metody nauczania do indywidualnych potrzeb każdego z dziecka. Celem zajęć jest rozwijanie zdolności muzycznych dzieci, rozwijanie twórczego myślenia oraz przygotowanie ich do dalszej edukacji muzycznej. Nasza oferta skierowana zarówno do dzieci, jak i młodzieży, które podczas zajęć pragną zadbać o swój ogólny rozwój muzyczny. Podczas sesji umuzykalniających uczeń zyskuje umiejętność czytania nut, poznaje podstawowe zagadnienia i terminy muzyczne, rozwija swoje wyczucie rytmu i słuch muzyczny, zyskuje podstawowe umiejętności ze śpiewu i gry na instrumentach. Głównym założeniem zajęć jest ukształtowanie pozytywnej motywacji do muzyki, zapewnienie bezpośredniego kontaktu z muzyką w formie różnorodnej działalności muzycznej. W naszej ofercie między innymi:

  • Indywidualna nauka śpiewu – głos to instrument będący dziełem pracy całej grupy mięśni, a skoro tak, to można go wyćwiczyć. To dokładnie tak, jak u sportowców, którzy będąc na początku swojej przygody z daną dyscypliną, muszą nie tylko poznać jej zasady, ale przede wszystkim zmotywować swoje mięśnie do prawidłowej pracy. Zajęcia wokalne przeznaczone są dla każdej osoby, która zarówno chce doskonalić swój warsztat, jak i osób, które pragną śpiewać, ale brak im pewności siebie. Nasz głos jest jak instrument, wystarczy go odpowiednio nastroić.
  • Nauka gry na fortepianie/pianinie – stanowi punkt wyjścia do nauki gry na instrumentach, ogólnego rozwoju muzycznego oraz opanowania zasad muzyki, podstaw harmonii i teorii muzyki. Nawet jeśli grasz na innym instrumencie, wskazane jest opanowanie podstaw gry na fortepianie.
  • Nauka gry na flecie poprzecznym – za pośrednictwem fletu w łatwy i przystępny sposób uczeń zostaje wprowadzony w tajniki zapisu nutowego i zasady muzyki. Gra na instrumencie pobudza wrażliwość i poczucie estetyki. Wyrabia koordynację ruchową i zdolności manualne, ćwiczy też pamięć.
  • Nauka gry na gitarze – udowodniono, że granie na gitarze znacząco wpływa na rozwój dziecka. Poprawia przyswajanie języków obcych, poprawia nastrój, rozwija kreatywność i uczy logicznego myślenia. Dzieci grające na tym instrumencie osiągają lepsze wyniki podczas nauki w szkole.

ProwadzącaKatarzyna Urbaniak–Wojtala – studiowała na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunkach śpiew solowy oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych oraz na wydziale pedagogicznym na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk muzycznych. Pedagog i muzyk z dużym doświadczeniem i wieloma sukcesami muzycznymi w pracy z dziećmi na poziomie wojewódzkim, powiatowym i lokalnym. Od 10 lat pracuje na stanowisku nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej oraz przez 10 lat prowadziła własną działalność w zakresie nauki śpiewu, prowadzenia zespołów wokalnych i chórów oraz nauki gry na instrumentach. Jako samodzielny muzyk brała udział w wielu projektach w kraju i za granicą.