Derby-plakat

W związku z organizacją II edycji międzyregionalnego Programu “Derby Artystyczne – Śląsk-Małopolska i województwa ościenne 2015” odbędzie się wystawa główna na Śląsku z planowaną ekspozycją w Katowicach gdzie zaprezentowanych będzie łącznie 170 obrazów 70 artystów z 6-ciu województw. Na tegorocznej wystawie prezentowane będą prace gości specjalnych, uznanych i cenionych w Polsce i za granica twórców.

 Wystawa główna o charakterze “wystawy rozproszonej” realizowana będzie w 3-ch galeriach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, w galerii CINiBA w Katowicach oraz w galerii MDK “Szopienice-Giszowiec”.

                    W ramach współpracy z Centrum Art-Plus w Krakowie na terenie Gminy Wyry odbędzie się jedna z dwóch wystaw towarzyszących Programowi  w temacie “Kobieta oczami artysty” & “Barwy rzeczywistości”, na której wystawione będzie 35 prac malarskich i graficznych. Wystawa ma charakter okazjonalny i można ją będzie obejrzeć w Domu Kultury w Gostyni w dniach 1.10- 14.10.2015 r.w godzinach urzędowania Domu Kultury.Dodatkowo do programu wystawy przedpremierowej wpisane jest otwarcie Kawiarenki Artystycznej z zaproszonymi artystami. Termin otwarcia kawiarenki zamieszczony będzie wkrótce na naszej stronie.

 Zapraszamy do zwiedzenia wystawy.

 

Jolanta Rynkiewicz-Kotwasińska