Nauka gry na ukulele

GRUPA MŁODSZA

  • Wiek: 5 – 7 lat,
  • Poniedziałek, mała sala, 40 min, godz. 17.15
  • Odpłatność: 140 zł/miesiąc
  • Grupa min. 6 osób, max. 10 osób
  •  Prowadząca: Magdalena Wajda

Dzieci uczą się wg beznutowej metody Ukukolorki opracowanej przez Katarzynę Wasilewską. Akordy zostały określone poprzez kolory. Przyklejane na gryf naklejki Ukukolorki pozwalają łatwiej zapamiętać położenie akordu. Przejrzyste, kolorowe symbole akordów wspierają dziecko w rozwijaniu umiejętności gry na instrumencie. To gwarancja szybkiego sukcesu nawet bez wcześniejszej znajomości nut. Już po jednej lekcji dzieci są w stanie zagrać pierwszą piosenkę! 
Gra na ukulele przynosi wiele korzyści rozwojowych. Dzieci muszą bowiem dostosować napięcie mięśniowe, ćwiczą koordynację oko-ręka, rozwijają umiejętności muzyczne, cierpliwość, a przede wszystkim dobrze się bawią.
Podczas zajęć zapewnione zostają instrumenty.

Prowadzący: Magdalena Wajda “Zakręcona Struna” – jest Certyfikowanym Instruktorem Trelelele Ukulele. Stworzyła i prowadzi innowację “Z ukulele jest weselej”. Jest także nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz nauczycielem  j. angielskiego.  W ramach swojej działalności prowadzi zajęcia nauki gry na ukulele dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Śląska i nie tylko.