Nauka gry na instrumencie (pianino/flet)

  • Wiek: bez ograniczeń wiekowych
  • Poniedziałek i piątek, sala nr 5 i sala Rancho, 10.00 – 20.00
  • Odpłatność: 180zł/msc
  • Grupa: zajęcia indywidualne
  • Tel. do prowadzącej: 796 258 369

PIERWSZE ZAJĘCIA: 02.10.2020r

Dom Kultury w Gostyni serdecznie zaprasza na zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży. W placówce dostosujemy metody nauczania do indywidualnych potrzeb każdego z dziecka. Celem zajęć jest rozwijanie zdolności muzycznych dzieci, rozwijanie twórczego myślenia oraz przygotowanie ich do dalszej edukacji muzycznej. Nasza oferta skierowana zarówno do dzieci, jak i młodzieży, które podczas zajęć pragną zadbać o swój ogólny rozwój muzyczny. Podczas sesji umuzykalniających uczeń zyskuje umiejętność czytania nut, poznaje podstawowe zagadnienia i terminy muzyczne, rozwija swoje wyczucie rytmu i słuch muzyczny, zyskuje podstawowe umiejętności ze śpiewu i gry na instrumentach. Głównym założeniem zajęć jest ukształtowanie pozytywnej motywacji do muzyki, zapewnienie bezpośredniego kontaktu z muzyką w formie różnorodnej działalności muzycznej. W naszej ofercie między innymi:

  • Nauka gry na fortepianie/pianinie – stanowi punkt wyjścia do nauki gry na instrumentach, ogólnego rozwoju muzycznego oraz opanowania zasad muzyki, podstaw harmonii i teorii muzyki. Nawet jeśli grasz na innym instrumencie, wskazane jest opanowanie podstaw gry na fortepianie.
  • Nauka gry na flecie poprzecznym – za pośrednictwem fletu w łatwy i przystępny sposób uczeń zostaje wprowadzony w tajniki zapisu nutowego i zasady muzyki. Gra na instrumencie pobudza wrażliwość i poczucie estetyki. Wyrabia koordynację ruchową i zdolności manualne, ćwiczy też pamięć.

Prowadząca: Katarzyna Urbaniak–Wojtala – studiowała na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunkach śpiew solowy oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych oraz na wydziale pedagogicznym na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk muzycznych. Pedagog i muzyk z dużym doświadczeniem i wieloma sukcesami muzycznymi w pracy z dziećmi na poziomie wojewódzkim, powiatowym i lokalnym. Od 10 lat pracuje na stanowisku nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej oraz przez 10 lat prowadziła własną działalność w zakresie nauki śpiewu, prowadzenia zespołów wokalnych i chórów oraz nauki gry na instrumentach. Jako samodzielny muzyk brała udział w wielu projektach w kraju i za granicą.