Rekrutacja do projektu e-Mocni

 

Chcesz nauczyć się jak złożyć PIT przez Internet, zrobić zakupy przez Allegro, zapisać dziecko do szkoły, znaleźć najlepszą ofertę pracy, czy wybrać lokatę bankową? Gmina Wyry zaprasza na bezpłatne szkolenia w ramach projektu „eMocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”.

W ramach projektu współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014 -2020 dla 160 mieszkańców naszej gminy zostaną zorganizowane praktyczne warsztaty w następujących obszarach tematycznych: praca i rozwój zawodowy, relacje z bliskimi, edukacja, odpoczynek i hobby, zdrowie, finanse, religia i potrzeby duchowe, sprawy codzienne oraz zaangażowanie obywatelskie.

Dodatkowo istnieje możliwość wzięcia udziału w module podstawowym pt.: „Pierwsze kroki z komputerem”, który dedykowany jest osobom rozpoczynającym naukę obsługi komputera i Internetu. Po jego ukończeniu uczestnicy będą wiedzieć, jak m.in.:

  • prawidłowo włączyć i wyłączyć komputer,
  • sprawnie posługiwać się myszką, klawiaturą, drukarką,
  • posługiwać się systemem operacyjnym w podstawowym zakresie: np. uruchomić program, zapisać i odczytać plik,
  • za pomocą wyszukiwarki wyszukiwać podstawowe informacje w Internecie oraz  je zapisać
  • prawidłowo podłączyć i odłączyć dysk wymienny,
  • założyć skrzynkę pocztową i odebrać pocztę, zapoznać się z treścią e-maila, odpowiedzieć na niego, wysłać e-mail,
  • określić najważniejsze zagrożenia związane z korzystaniem z sieci Internet.

Po przejściu przez  „Pierwsze kroki z komputerem” uczestnicy/uczestniczki będą mogli dalej się szkolić w projekcie „e-Mocni” z wybranych przez siebie obszarów tematycznych.

Każde szkolenie będzie prowadzone w grupach 6-8 osobowych, w terminie i miejscu ustalonym z uczestnikami/uczestniczkami projektu. Pierwsze warsztaty odbędą się we wrześniu br. Zajęcia będą organizowane w Zespole Szkół  w Wyrach i Zespole Szkół w Gostyni.

Każdy uczestnik/uczestniczka projektu musi przejść cykl szkoleń z min. 3 obszarów tematycznych.

Szczegóły znajdziesz tutaj:
https://wyry.pl/kultura-sport-wypoczynek/kalendarz-imprez/imprezy-kulturalne/rekrutacja-do-projektu-e-mocni/