Piknik rodzinny – relacja

W sobotę, 9 maja na terenie Zagrody Śląskiej odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany w ramach Projektu Lepsza Przyszłość,  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej we współpracy z Domem Kultury, Centrum Społecznego Rozwoju oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Piknik rozpoczął się od lodowych eksperymentów z wykorzystaniem suchego lodu. Pomimo wiosennej, słonecznej pogody, podczas trwania pokazu dzieci mogły poczuć się jak na Biegunie Północnym. Eksperci z Uniwersytetu Rozwoju wytworzyli mroźną chmurę, lewitujące bańki i pianowy lodowiec. Uwieńczeniem pokazu była wystrzałowa rakieta z butelki, która uniosła się wysoko ponad sceną.

Następnie odbyło się wspaniałe widowisko pt.: „Graal” w wykonaniu Sceny Kalejdoskop z Krakowskiego Teatru Ulicznego. Artyści występujący na szczudłach wykreowali  magiczny świat wypełniony niezwykłymi postaciami. Warstwa dźwiękowa i efekty świetlne (dym, pochodnie) wprowadziły do Zagrody Śląskiej baśniowy nastrój.

W programie imprezy zaplanowano także czas na wspólną zabawę taneczną z hitami wszechczasów. Uczestnikom pikniku do późnych godzin wieczornych czas umilał energiczny zespół Bajlando. Repertuar muzyczny spodobał się za równo dzieciom, jak i dorosłym. Gdy zabrzmiała pierwsza piosenka dzieci szybko zebrały się pod sceną i wraz z animatorką zaczęły taneczną zabawę. W późniejszych godzinach nastąpiła wymiana – tym razem żwawo wywijali dorośli.   

Najmłodsi mieszkańcy gminy oraz ich rodziny mogli skorzystać z wielu atrakcji. Program imprezy dostosowany został za równo dla dzieci jak i osób dorosłych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Poza programem scenicznym na dzieci czekały dodatkowe atrakcje m.in. talony z niespodzianką, tor przeszkód, dmuchana zjeżdżalnia oraz duże bańki mydlane. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się kolorowy klaun na szczudłach wręczający wszystkim obecnym na pikniku słodkie lizaki oraz malowanie twarzy. Dzieci chętnie korzystały z tej atrakcji. Utalentowane plastyczki z Domu Kultury w Gostyni namalowały na twarzach dzieci prawdziwe arcydzieła. Do udanego pikniku przyczyniły się liczne atrakcje, miła atmosfera oraz słoneczna pogoda.

                                                                                                                                  Monika Malcharek

 

Więcej zdjęć znajdziesz na naszym profilu FB

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.