Piknik rodzinny – relacja

W sobotę, 9 maja na terenie Zagrody Śląskiej odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany w ramach Projektu Lepsza Przyszłość,  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej we współpracy z Domem Kultury, Centrum Społecznego Rozwoju oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Piknik rozpoczął się od lodowych eksperymentów z wykorzystaniem suchego lodu. Pomimo wiosennej, słonecznej pogody, podczas trwania pokazu dzieci mogły poczuć się jak na Biegunie Północnym. Eksperci z Uniwersytetu Rozwoju wytworzyli mroźną chmurę, lewitujące bańki i pianowy lodowiec. Uwieńczeniem pokazu była wystrzałowa rakieta z butelki, która uniosła się wysoko ponad sceną.

Następnie odbyło się wspaniałe widowisko pt.: „Graal” w wykonaniu Sceny Kalejdoskop z Krakowskiego Teatru Ulicznego. Artyści występujący na szczudłach wykreowali  magiczny świat wypełniony niezwykłymi postaciami. Warstwa dźwiękowa i efekty świetlne (dym, pochodnie) wprowadziły do Zagrody Śląskiej baśniowy nastrój.

W programie imprezy zaplanowano także czas na wspólną zabawę taneczną z hitami wszechczasów. Uczestnikom pikniku do późnych godzin wieczornych czas umilał energiczny zespół Bajlando. Repertuar muzyczny spodobał się za równo dzieciom, jak i dorosłym. Gdy zabrzmiała pierwsza piosenka dzieci szybko zebrały się pod sceną i wraz z animatorką zaczęły taneczną zabawę. W późniejszych godzinach nastąpiła wymiana – tym razem żwawo wywijali dorośli.   

Najmłodsi mieszkańcy gminy oraz ich rodziny mogli skorzystać z wielu atrakcji. Program imprezy dostosowany został za równo dla dzieci jak i osób dorosłych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Poza programem scenicznym na dzieci czekały dodatkowe atrakcje m.in. talony z niespodzianką, tor przeszkód, dmuchana zjeżdżalnia oraz duże bańki mydlane. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się kolorowy klaun na szczudłach wręczający wszystkim obecnym na pikniku słodkie lizaki oraz malowanie twarzy. Dzieci chętnie korzystały z tej atrakcji. Utalentowane plastyczki z Domu Kultury w Gostyni namalowały na twarzach dzieci prawdziwe arcydzieła. Do udanego pikniku przyczyniły się liczne atrakcje, miła atmosfera oraz słoneczna pogoda.

                                                                                                                                  Monika Malcharek

 

Więcej zdjęć znajdziesz na naszym profilu FB