Festyn Gminny – relacja

W sobotę 1.07. znaleziono na terenie „Fortuny” klucz na smyczy. Kontakt: Dom Kultury, tel. 32 218 70 00

Gwiazda muzyki na wyrskiej scenie

Minęły już cztery lata od wygranej w wielkim muzycznym show Telewizji Polskiej – The Voice of Poland, w którym udział na dobre rozkręcił jego karierę. Mowa oczywiście o Mateuszu Ziółko, artyście, który w sobotni wieczór przyciągnął na Gminny Festyn tłum fanów.

Zanim jednak zobaczyliśmy główną gwiazdę naszego Festynu, na naszej scenie zaprezentowali się młodzi artyści tyskiej szkoły muzycznej, Katarzyna Kopeć porwała publiczność do wspólnego tańca w rytmach energetycznej Zumby, a niezapomnianych emocji dostarczył nam Piotr Bielak, który pokazał najbardziej szalone akrobacje, które można wykonać na rowerze. Wieczór poprowadził Andrzej Miś, znany śląski prezenter radiowy i telewizyjny.

Przed publicznością wystąpił także zespół Helikopter. Niestety, supporty mają to do siebie, że bez względu na to, jak dobrą muzykę grają, dla większości słuchaczy i tak stanowią jedynie wstęp do tego, co ma nastąpić za chwilę…

Pierwszy raz na wyrskiej scenie gościliśmy artystę takiego formatu. Mateusz Ziółko z zespołem mają wszystko – ogromne muzyczne umiejętności, idealną harmonię wokalu i instrumentów oraz zaraźliwą energię, która udzieliła się naszej publiczności. Najlepsze piosenki wieczoru? Królowały światowe przeboje, jednak to właśnie „W płomieniach” i „Bezdroża” Mateusza Ziółko wywołały największe emocje i prawdziwą eksplozję energii pod wyrską sceną.