Szyjemy maseczki

Włączamy się w akcję szycia maseczek. Nasza instruktorka plastyki Pani Alicja Kudła szyje pierwszą partię, którą przekażemy do punktu dystrybucji w Mikołów – ogród życia. Maseczki zostaną następnie dostarczone do szpitali. Materiał do szycia przekazała nam grupa „Tychy i Mikołów szyją dla medyków” mieszcząca się w siedzibie Straży Miejskiej w Mikołowie.
#zostańwdomu
 

Wspominamy…

Obecny Dom Kultury został powołany do życia w 1991 roku. Wcześniej działał tu Wiejski Dom Kultury, a sam budynek zbudowano w ramach tzw. czynu społecznego w latach 60. W przeszłości funkcjonowała w tym miejscu m.in. kawiarnia „Słoneczna”, odbywały się także pokazy filmowe. Przeglądamy nasze kroniki (również z działalności Koła Gospodyń Wiejskich) i jesteśmy ciekawi Waszych …

Zmiana na stanowisku dyrektora

Kilka tygodni temu został rozstrzygnięty konkurs na dyrektora naszego Domu Kultury, w wyniku którego na tę funkcję wybrano Marka Nowarę. Nowy dyrektor rozpoczął pracę 19 marca.
Marek Nowara jest kulturoznawcą, absolwentem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przez wiele lat działał w sektorze organizacji pozarządowych, pracował w Stowarzyszeniu Inicjatywa gdzie m.in był kierownikiem ds. kontaktów z …

Warsztaty lepienia gliny – relacja

27.02.2020 w ramach współpracy Domu Kultury z Przedszkolem Troskliwe Misie, odbyły się warsztaty lepienia z gliny.
Dzieci uczestniczące w warsztatach poznały rodzaje gliny oraz techniki wyrabiania. Glina okazała się być wdzięcznym materiałem do wyrobu niesamowitych rzeczy, czego dowodem okazały się własnoręcznie ulepione naczynia i zawieszki.
Dziecięca wyobraźnia podsycona atrakcyjnością zajęć sprawiła, że uczestnicy wykonali dodatkowe ciekawe prace.
Nauka …